08.01.2019

[TWISTED TALE] MROCZNA BAŚŃ

"A TWISTED TALE" SERIA JUŻ PO POLSKU!

Zadawaliście sobie kiedyś pytanie: A CO BY BYŁO GDYBY...? Gdyby... czarownica otruła księcia, gdyby... Aurora nigdy nie obudziła się z magicznego snu i co gdyby... Shang zginął na polu bitwy i nie poprowadził armii do zwycięstwa? Oj, na pewno wiele razy zastanawialiście się, dlaczego akcja w filmach została poprowadzona tak, a nie inaczej. Powstaje wiele różnych fanowskich historii o losach ulubionych bohaterów z przeróżnych uniwersów. A Disney postanowił również nieco zaszaleć w tym kierunku i przygotował serię książek A TWISTED TALE, która już niedługo zawita również do polskich księgarni jako MROCZNA BAŚŃ za sprawą wydawnictwa Egmont. Zaciekawiłam?

A WHOLE NEW WORLD | LIZ BRASWELL


A co by było gdyby Aladyn nie odnalazł magicznej lampy? Kiedy Jafar kradnie lampę Dżina, wykorzystuje swoje pierwsze dwa życzenia, by zostać sułtanem i najpotężniejszym czarodziejem na świecie. Agrabah żyje w strachu, czekając na trzecie i ostatnie życzenie. Aby powstrzymać okrutnego władcę, Aladyn i księżniczka Jasmine muszą zjednoczyć mieszkańców Agrabahu w buncie. Ale walka o wolność wcale nie gwarantuje zwycięstwa, tutaj potrzeba czegoś więcej. I co potem? Uliczny szczur staje się liderem. Księżniczka staje się rewolucjonistką. Możesz mieć pewność, że tej historii jeszcze nie znałeś...

DATA: 1 WRZESIEŃ 2015


ONCE UPON A DREAM | LIZ BRASWELL


A co by było gdyby śpiąca królewna nigdy nie obudziła się z magicznego snu? Smok został pokonany. Książę jest w zamku - gotowy obudzić królewnę pocałunkiem. Jednak gdy jego usta dotykają warg dziewczyny, książę zasypia. Ma jeszcze szansę uratować królewnę i jej poddanych... we śnie. Musi się śpieszyć bo szpiedzy Maleficent czyhają na Aurorę na każdym kroku. Czasu jest mało, ale jedno jest pewne. Ta bajka jeszcze się nie skończyła...

DATA: 5 KWIECIEŃ 2016

AS OLD AS TIME | LIZ BRASWELL


A co by było gdyby to matka Belle dawno temu przeklęła Bestię. Kiedy Belle dotyka zaklętej róży, głęboko ukryte wspomnienia o matce nagle wracają. Dziewczyna myślała, że już nigdy jej nie zobaczy. I, co jeszcze dziwniejsze, widzi, że jej matką jest nikt inny jak piękna czarodziejka, która przeklęła zamek i wszystkich jego mieszkańców. Zszokowani i zdezorientowani, Belle i Bestia będą musieli rozwikłać mroczną tajemnicę o swoich rodzinach...

DATA: 6 WRZESIEŃ 2016

REFLECTION | ELIZABETH LIM


A co by było gdyby Mulan, aby ratować Shanga musiała udać się do zaświatów? Kiedy Kapitan Shang zostaje śmiertelnie raniony przez Shan Yu w bitwie, Mulan musi udać się do królestwa umarłych, aby ocalić go od pewnej śmierci. Ale król Yama, władca zaświatów, nie chce oddać Shanga zbyt łatwo. Co więcej, Mulan wciąż jest przebrana za żołnierza zwanego Ping. Zmaga się z decyzją ujawnienia swojej prawdziwej tożsamości swojemu najbliższemu przyjacielowi. Czy Mulan będzie w stanie uratować Shanga, zanim będzie za późno? Czy kiedykolwiek będzie mógł znów jej zaufać? A może straci go - i zginie w zaświatach - na zawsze?

DATA: 27 MARZEC 2018

PART OF YOUR WORLD | LIZ BRASWELL


A co by było gdyby Ariel nigdy nie pokonała Ursuli i za zawsze straciła swój głos? Od dnia, w którym złowroga wiedźma morska pokonała małą syrenkę i zabiła króla Trytona, minęło już pięć lat. Ariel zasiada na tronie Atlantyki jako jej niema królowa, a Urszula włada królestwem księcia Eryka. Pewnego dnia Ariel dowiaduje się, że być może jej ojciec wciąż jeszcze żyje. Powraca więc do świata - i do księcia - którego miała już nigdy nie zobaczyć. Czy Ariel będzie w stanie pokonać czarownicę i powstrzymać ją przed zniszczeniem obu królestw - na lądzie i pod wodą...?

DATA: 4 WRZESIEŃ 2018

MIRROR, MIRROR | JEN CALONITA

A co by było gdyby Zła Królowa otruła księcia? Po śmierci prawowitych władców królestwo wpadło w ręce macochy Śnieżki. Królestwa stara się z tym żyć, ale kiedy pojawiają się nowe informacje o jej rodzicach, a próba zamachu na jej życie wychodzi na jaw, Śnieżka bierze sprawy we własne ręce. Przy pomocy grupy nieufnych krasnoludów, życzliwego księcia, którego myślała, że już nigdy nie zobaczy, i tajemniczego nieznajomego z jej przeszłości, królewna wyrusza w podróż, aby odzyskać królestwo. Ale czy może powstrzymać wroga, który zna jej każdy ruch i nie powstrzyma się przed niczym, aby zachować swoją moc...?

DATA: 2 KWIECIEŃ 2019


MROCZNA BAŚŃ JUŻ W LUTYM PO POLSKU!


Dwie opowieści zostały już przetłumaczone na język polski i czekają na datę premiery, która wypada na 13 lutego 2019. Wydaniem serii zajmie się Egmont. W pierwszej kolejności otrzymamy "PART OF YOUR WORLD", czyli w polskiej wersji "ŚWIAT OBOK ŚWIATA" oraz "ONCE UPON A DREAM", czyli "DAWNO, DAWNO TEMU... WE ŚNIE".

Książki zostaną wydane w zupełnie innej szacie graficznej, dużo mroczniejszej - wydaje mi się, że ma mieć to na celu przyciągnięcie do lektury starszych czytelników, bo historie również nie są takie kolorowe jak animowane pierwowzory. Ale czy ten zabieg wyjdzie serii na dobre? Po ponad 4 latach oczekiwania, dopiero teraz seria trafia na polski rynek, a uwierzcie te historie mają w sobie wielki potencjał. Są zupełnie nowym, nieco pokręconym spojrzeniem na klasyczne baśnie znane z ekranów. Ale to wcale nie oznacza, że straciły swój urok - w moich oczach zyskały jeszcze więcej i świetnie się przy nich bawiłam. Pytanie jeszcze tylko czy Egmont na pewno wyda wszystkie części tej serii? Niestety w ostatnim czasie mają tendencję do porzucania różnych serii w połowie...

Osobiście zamówienie na te dwa tomy już złożyłam, mimo iż już je znam i czytałam w  oryginale, to z czystej ciekawości chciałabym zobaczyć jak prezentuje się nasze wydanie i przede wszystkim tłumaczenie. Poczekamy, zobaczymy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ZACHĘCAMY DO UDZIELANIA SIĘ W KOMENTARZACH!