06.08.2016

[MÓJ KUMPEL DUCH 2] FABUŁA SEZONU 2

SEZON 2

Już od 15 sierpnia 2016 roku od godz. 18:00 na Disney Channel będziemy mogli oglądać dalsze przygody Binny i Melchiora, dwójki nietypowych przyjaciół. Ona jest współczesną nastolatką, a on trochę narcystycznym stuletnim duchem. Jakie tym razem będą mieli sprawy do rozwiązania? Przekonajcie się o tym, zaglądając do rozwinięcia posta!

ODCINEK 1 | WILLA PROMYCZEK

Piękny stary dom, w którym mieści się przedszkole "Willa Promyczek" ma zostać  zamknięty. Jednak w znalezionym Testamencie zostało wyraźnie określone, że dom ma być przeznaczony na ten cel. Tak przynajmniej twierdzi pewien dych. Binny i Melchior podejmują poszukiwania w ogrodzie domu. Czy dwóch detektywów znajdzie dokument w odpowiednim czasie zanim dom zostanie zlicytowany i rozebrany? Oprócz tego Binny i Melchior szukają nowych stróżów dla posiadanych przez siebie trzech, nowych zegarków. W tym zadaniu mogą okazać się przydatne informacje zbierane niegdyś przez Hubertusa. Nadal jednak pozostaje kwestia zaszyfrowanych informacji, których szyfr jest na tyle bajeczne zakręcony, że odkodowanie potrzebnych danych może zająć zbyt wiele czasu. Jednakże pozostaje jeszcze pomoc przyjaciół, takich jak Luca..

ODCINEK 2 | WŁAMANIE DO SZKOŁY

Binny nie może się doczekać, kiedy pójdzie do szkoły. Dziś rozpoczyna się ''tydzień cyfrowy'' - uczniowie będą mogli przetestować nowe tablety naukowe. Nawet mało entuzjastyczny Melchior jest zazdrosny o taką możliwość, gdyż duch pamięta jeszcze czasy, gdy chodził do szkoły z tabliczką i kredą. Urządzenia zostały zamknięte przez Dyrektora Rötig wieczorem w sejfie, jednak po nocy okazuje się, że wszystko zniknęło. A jedyną osobą, która wiedziała jaki jest szyfr kombinacji do sejfu jest Dyrektor Rötig. Czy jest winny? Czy Binny Melchior i znajdą prawdziwego złodzieja oraz odzyskają tablety? Tymczasem bohaterowie odkrywają także tajemnice związane z zegarkiem, który ma moc spętać i uwięzić ducha. Hubertus owego czasu miał swoje powody, by posługiwać się tak wyjątkowym i magicznym urządzeniem...

ODCINEK 3 ŻABOPOTWÓR

Wędrowny Pingwin, czarny nurek, który wspina się po ścianach w ogrodach zoologicznych i wiele tajemniczych włamań - coś jest poważnie nie tak w berlińskim ZOO. Czy Binny i Melchior dowiedzą się, kto w nocy kręci się w pomieszczeniach dla zwierząt? I dlaczego? Bo podobno nic nie zostało skradzione? Bohaterowie także starają się, jak mogą aby zbliżyć się choć o krok w poszukiwaniach Stróżów Zegarków. Niestety sytuację komplikują przemyślne szyfry, jakich użyto by tajemnice zegarków nie ujrzały światła dziennego, zwłaszcza w niepowołanych do tego rękach. 

ODCINEK 4 | JAK Z FILMU

Binny i Luca przy aktywnym wsparciu Melchiora kręcą film o szkole, jednakże nie wszystko idzie zgodnie z planem i muszą zmieniać scenariusz, jeśli zamierzają nakręcić scenę w plenerze bez zarzutu o korzystanie do tego z miejsc nieuprawnionych. Przyjaciele odkrywają, że są szpiegowani, a ich rozmowy podsłuchiwane i nagrywane przez inną ekipę filmową. Znika także sprzęt filmowy. Co jeżeli uczniowie z konkurencyjnej ekipy są za to odpowiedzialni? Albo troje przyjaciół, nie wiedząc o tym, zaangażowało się w coś zupełnie innego?

ODCINEK 5 | SPRAWA MINIGOLFA

Binny i Luca spędzają z przyjaciółmi, Niklasem i Markiem, miły dzień na polu do minigolfa. Melchior jest zazdrosny o to, że Binny poświęca czas na spotkania z Nicolasem, którego uważa za konkurenta do serca dziewczyny. Nagle Niklas zostaje oskarżony o dokonanie płatności fałszywymi pieniędzmi. Binny próbuje dowieźć, że Niklas jest niewinny i wspólnie z przyjaciółmi wyruszają na poszukiwania prawdziwych fałszerzy!


ODCINEK 6 | PRZESYŁKA POMYŁKA

Mark został oszukany przy kupnie przez internet: zamiast nowego smartphona, zainwestował swoje oszczędności w kostki mydła. Chłopak stracił swoje pieniądze oraz pozbył się poprzedniej komórki, przez co jest w opłakanej sytuacji, zwłaszcza że aby uzbierać pieniądze na ów upragniony cud technologiczny musiał kosić sąsiadowi trawnik przez ostatni rok. Również próba Binny i Melchiora oznaczenia wysłanych pieniędzy ii zobaczenia dokąd ich to zaprowadzi, nie powodzi się. Wtedy Binny wpada na pewien pomysł.


ODCINEK 7| SKARB ZAMKU

Szukając zaginionych zegarków, Binny i Melchior trafiają do ekscentrycznej Elviry mieszkającej w średniowiecznym zamku. Wierzy ona w, że duch jej przodków próbuje się z nią skontaktować. Gdy Binny i Melchior w wielkiej Bibliotece znajdują część mapy skarbów, odrywają, że Elvira jest w niebezpieczeństwie. Ale wtedy następuje włamanie. Kto tak naprawdę jest duchem zamku? ODCINEK 8 | NOC W CENTRUM HANDLOWYM

Matka Luci Steffi jest oskarżona o kradzież sklepową, gdy chce wyjść z galerii. Binny, Melchior i Luca wierzą w niewinność komisarza policji i chcą znaleźć prawdziwego winowajce w nocnej akcji. Binny i Mlechior nie mogą uwierzyć, że Bodo najpierw skradł ich zegarki tylko po to, by wkrótce potem je zgubić, choć to właśnie dzięki niemu dowiedzieli się, że trzeci zegarek potrafi łamać szyfry, z którymi bohaterowie mieli dotąd tyle kłopotów... Tymczasem z odszyfrowanej mapy wynika, że zegar ognia znajduje się gdzieś na niebezpiecznym, podmokłym terenie, ale bez nurkowania nie obejdzie się, jeśli zamierzają zdobyć ów artefakt!

ODCINEK 9

Patrząc na płomienny zegar, Binny i Melchior odkrywają 300-letniego ducha dziewczyny, która została uwięziona w pudełku zegarka. Jak ona się tam dostała, kim w ogóle jest? Nie wiadomo, ponieważ nie pamięta nic. Czy Binny i Melchior jej pomogą i odkryją tajemnicę 300-letniej dziewczyny?
ODCINEK 10


Binny i Melchior w końcu odkrywają prawdziwą tożsamość Rhetta Thorna i muszą teraz współpracować z dawnym wrogiem, aby zapobiec próbie przejęcia świata. Wówczas Melchior zawiera fatalną umowę z Rhettem...ŹRÓDŁO: DISNEYCHANNEL.DE 

CO MYŚLICIE O NOWYCH PRZYGODACH BINNY I MELCHIORA?  

6 komentarzy:

 1. Najbardziej zaintrygowały mnie odcinki 3,9 i 10.Nie mogę się doczekać drugiego sezonu serialu "Mój kumple duch"!'
  http://ludmi234.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się doczekać nowych odcinków! Wszytskie wydają się być takie niesamowite!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już nie mogę się doczekać 2 sezonu! Będzie mega!

  OdpowiedzUsuń
 4. 1 sezon był mega fajny, więc myślę, że 2 okaże się tak samo dobry. :)

  https://sofiacarsonpolska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. No to teraz muszę nadrobić zaległy sezon 1 XD

  OdpowiedzUsuń
 6. A w Internecie wiecie gdzie znaleźć 2 sezon??

  OdpowiedzUsuń

ZACHĘCAMY DO UDZIELANIA SIĘ W KOMENTARZACH!