02.03.2016

[MIRACULUM: BIEDRONKA I CZARNY KOT] CIEKAWOSTKI CZ.1

[CIEKAWOSTKI] CZEGO NIE WIESZ O KWAMI?

Za nami już jedenaście odcinków serialu "Miraculum:Biedronka i Czarny Kot". Teraz na Disney Channel możemy oglądać powtórki. Na KrainieDisneya znajdziecie opisy odcinków oraz podstawowe informacje odnośnie bohaterów i fabuły. W związku z coraz większym zainteresowaniem postanowiłam bardziej zagłębić się we wszystkie tajemnice serialu. Informacje zawarte w newsie są ogólnodostępne, pochodzą od producentów serialu, są tu moje własne spostrzeżenia, a także znajdują się tu domysły i teorie fanów. News zawiera informacje, które nie pojawiły się jeszcze w serialu, a jak się pojawiły to w zagranicznej telewizji, dlatego zaznaczam, że treść zawiera SPOILERY!

KWAMI

Uwaga będzie spoiler!

''Dawno, dawno temu pojawiły się magiczne kamienie, które posiadały niewiarygodną moc, znane jako miraculum. W całej historii wszystkie kamienie były wykorzystywane przez bohaterów w celu ratowania ludzkości. Dwa były silniejsze od pozostałych. Kolczyki Biedronki, które mogły tworzyć wszystko oraz pierścień Czarnego Kota, który mógł zniszczyć wszystko. Według legendy ten kto dzierży oba naraz, może osiągnąć boską siłę.'' 


Kwami to istotki mające coś w sobie ze zwierzątek, które są opiekunami aktualnych właścicieli miraculum i zasiedlają przypisany im magiczny kamień. Pomagają przekształcić się swoim podopiecznym w superbohatera. W piosence tytułowej widzimy, że wszystkie kwami są umieszczone drewnianej szkatułce, gdzie każdy stworek ma swoje miejsce, a na nim leży przypisane mu miraculum. Można przypuszczać, że istnieje siedem kwami, a co za tym idzie siedem miraculum, jednak Thomas Astruc (poniżej jest wyjaśnione kto to jest) na swoim oficjalnym twitterze poinformował, że cała historia jest bardziej skomplikowana, a podczas podróży z naszymi bohaterami, przez trzy zapowiedziane sezony, dowiemy się wszystkiego oraz poznamy i inne kwami. W czołówce, oprócz Tikki i Plagga występują jeszcze dwa inne kwami.

ZDOLNOŚCI


Te małe istotki zamieszkują fragmenty zaczarowanej biżuterii (np. kolczyki lub pierścionek). Właśnie dzięki nim, gdy zostają wchłonięte, pomagają  przemienić się swoim podopiecznym w superbohatera. Przemiana może trwać w nieskończoność, chyba że bohater użyje swojej szczególnej mocy (u Biedronki tą mocą jest Szczęśliwy Traf, a u Czarnego Kota Kotaklizm). Wtedy kwami tracą swoją energię, a człowiek ma tylko 5 minut, gdy znów się przemieni do swojej normalnej postaci. Kwami muszą wtedy odpocząć i coś zjeść aby nabrać sił. Mają także takie zdolności jak latanie i przechodzenie przez obiekty oraz wyczuwają czy inne kwami ma kłopoty lub czy jest w niebezpieczeństwie.

TIKKI

Tikki podarowała Marinette parę zaczarowanych kolczyków. Dzięki jej mocy Marinette może przemieniać się w Biedronkę. Jej energia kończy się w momencie, kiedy bohaterka wykorzysta Szczęśliwy Traf. Wówczas maluch musi zregenerować siły, aby Marinette mogła ponownie dokonać przemiany. Tikki ma ponad 5.000 lat, a nastolatka nie jest pierwszą Biedronką, którą się opiekuje. Jest spokojna, jednocześnie optymistyczna, wesoła, miła i zachęcająca, a także bardzo mądra. Jest otwarta na udzielanie porad, zawsze stara się odwieść swoją podopieczną od złych decyzji.  Ma dwie czułki, czarne plamki na czole i na bokach głowy oraz krótki ogon z trzema końcówkami.

Jej relacje z Marinette/Biedronką 

Tikki postrzega Marinette, jako fantastyczną bohaterkę, która z biegiem czasu staje się coraz lepsza, uważa także, że jest utalentowaną projektantką oraz dobrym przyjacielem. Tikki uspokaja Marinette, gdy jest ona zdenerwowana lub pomaga jej w pracy, przy projektach lub w tworzeniu planów, jak zdobyć serce Adriena. Tikki daje Biedronce czerwony strój w czarne kropki oraz Jo-jo.

PLAGG

Plagg podarował magiczny pierścień Adrenowi, dzięki któremu nastolatek może dokonać przemiany w Czarnego Kota. Mimo swojego lenistwa, cały czas towarzyszy Adrienowi w misjach, ale zgadza się na wszystko z wielkim trudem. Większość wolnego czasu spędza na zajadaniu się camembert. Po użyciu przez Czarnego Kota zaklęcia Kataklizmu, czarny maluch traci energię, przez co jego właściciel musi przerwać przemianę. Jest złośliwym, leniwym i zawsze w złym humorze stworkiem z wyglądu przypominającego kota - ma kocie uszy, ogon, dwa kły i zielone oczy. Posiada jeden włos na czole i długie kocie wąsy. Nie jest za bardzo pomocny przy kłopotach swojego podopiecznego.

Jego relacje z Adrienem/Czarnym Kotem

Plagg pomimo, że pomaga Adrienowi przemienić się w Czarnego Kota, to nie znaczy, że okazuje zrozumienie oraz oddanie wobec niego przez większość czasu. Adrien śmieje się z niego, ponieważ jedyną miłością stworka jest ser Camembert, za to Plagg wyśmiewa się Adriena za jego niemożliwą miłość do Biedronki. Od czasu do czasu Plagg pokazuje, że dba o chłopaka, jak wtedy gdy pyta się czy z Adrienem wszystko w porządku, gdy jego ojciec nie przychodzi na Dzień Kariery do szkoły. Nie naciska swojego podopiecznego , gdy chodzi o prace, raczej wręcz odwrotnie, namawia go, by się zabawił. Lubi błyskotki, to co żółte lub to co przypomina ser. Plagg daje Czarnemu Kotu czarny strój, złoty dzwonek, ogon i uszy.

Ciekawostką jest to, iż Plagg wie, że Marinette jest Biedronką, lecz nie mówi o tym Adrienowi.  (Informacja ta pochodzi od Thomas'a Astruc'a, twórcy, reżysera i producenta odpowiedzialnego za serial, informacja ta pojawiła się na jego twitterze).

NURU/NOOROO


Kwami, które do tej pory ukazane jest w piosence tytułowej serialu. Zasiedla miraculum motyla, prawdopodobnie jest broszką widoczną pod koniec czołówki - wlatuje ona do pudełka, na miejsce, gdzie leży owa biżuteria, którą ma przypiętą Władca Ciem. Z tego też, możemy wnioskować, że główny wróg naszych bohaterów również jest w posiadaniu miraculum, dzięki któremu może tworzyć swoich złoczyńców. Te kwami jest różowe, w takim samym odcieniu jak broszka Władcy Ciem. Ma skrzydełka i duże fioletowe oczka, a na główce zakręcony szlaczek.

Uwaga będzie spoiler!

Na Koreańskim kanale EBS został wyemitowany 14 odcinek serialu, który u nas prawdopodobnie będzie leciał jako odcinek 25. Odcinek ma tytuł ''Początek (Powstanie) Biedronki''. W tym odcinku otrzymujemy prawie całą historię opowiedzianą od początku. Widzimy w niej pierwszą transformację Biedronki, Czarnego Kota oraz Władcy Ciem. Wcześniej były to tylko spekulacje, które okazały się prawdą, że nasz główny wróg także jest posiadaczem miraculum. Jest to broszka w kształcie motyla. Małe kwami, które zasiedla owy magiczny kamień ma na imię Nuru. Został on odnaleziony przez Władcę Ciem i uwięziony. Niestety mały duszek musi słuchać swojego mistrza, który akurat dzierży jego miraculum. Pokazane jest też pomieszczenie, w którym zawsze przebywa złoczyńca oraz jego zarys przed przemianą. Domyślacie się kto to może być?;):)

WEIJI/WAYZZ


Zielone kwami jest ukazane na razie jedynie w piosence tytułowej, wlatuje ono do pudełka na miejsce, gdzie leży bransoletka z zieloną blaszką. Z tego możemy wnioskować, że zielony stworek zasiedla miraculum żółwia, które jest właśnie bransoletką. Wyglądem przypomina inne kwami. Ma  jedno czółko na czubku główki oraz duże żółte oczka. Na pleckach możemy zauważyć coś na kształt skorupy żółwia.

Uwaga będzie spoiler!

W tym samym odcinku, o którym wspomniałam wyżej, wiemy, że jest to kwami żółwia. Ma na imię Weiji, a jego właścicielem jest Mistrz Fu. Jest to starszy pan, który jest w posiadaniu wszystkich miraculum. Oprócz Nuru. Weiji informuje swojego mistrza o złym przeczuciu, które miał w odniesieniu do Nuru. Mistrz Fu postanawia znaleźć osoby, które byłyby godne posiadania tej szczególnej mocy. Przemierzając ulice Paryża trafia na roztrzepaną Marinette, która niewiele myśląc ratuje go przed nadjeżdżającym samochodem, a także Adriena, który pomaga mu podnieść się z chodnika. Ogólnie wygląda to tak, jakby Mistrz Fu specjalnie chciał sprawdzić właśnie tych dwoje. 

W jednej ze scen Weiji rozmawia z Mistrzem Fu o podarowanych magicznych kamieniach. Mały stworek pyta się swojego mistrza, czy nowi właściciele miraculum Biedronki i Czarnego Kota dadzą sobie radę i czy będą w stanie udźwignąć spoczywający na nich ciężar. Na co Mistrz Fu odpowiada, że ,,Jedna pomyłka wystarczy. Miejmy tylko nadzieję, że historia się nie powtarza''. W tym momencie dostajemy informację, że coś w przeszłości poszło nie tak, dlatego wszystkie miraculum są schowane w jednym, bezpiecznym miejscu. Historia, którą mamy przyjemność oglądać zaczęła się dużo, dużo wcześniej.


NIEBIESKIE KWAMI

Niebieski stworek nie występuje w piosence tytułowej, za to widzimy w szkatułce jego lub jej miraculum, które wygląda jak broszka w kształcie pawiego ogona.

Prawdopodobnie jest to miraculum rodzaju żeńskiego z racji tego, że ma należeć ono do kobiety.Uwaga będzie spoiler!

W odcinku, który został wyemitowany w koreańskiej telewizji, pokazuje nam dokładnie wygląd broszki gdy leży ona w pudełku na samym początku odcinka. Jednak za drugim razem, gdy pokazana jest szkatułka, niebieskiego miraculum  nie ma w środku. Wygląda jakby zostało komuś podarowane, tak samo jak kolczyki Biedronki i pierścień Czarnego Kota. 


W ostatnim odcinku serii pt. ,,Volpina'' dowiadujemy się, że niebieskie miraculum jest w posiadaniu Gabriela Agresta, który jak się okazało jest Władcą Ciem. Miraculum pawia należało do żony Gabriela, matki Adriena, która zaginęła kilka lat temu. 


POMARAŃCZOWE KWAMI

Uwaga będzie spoiler!

Pomarańczowy stworek również nie pojawia się w piosence tytułowej, a jego miraculum, które moglibyśmy zobaczyć w szkatułce, jest zakryte przez środkową część, w której znajdują się miraculum Biedronki i Czarnego Kota. Jest to jedyne zakryte miraculum. Jednak dzięki wyemitowanemu odcinkowi w Korei wiemy jak owe miraculum wygląda. Jest to na moje oko zawieszka (choć nie wiem, gdzie można ją zawiesić, na łańcuszek? Jak myślicie?), w kształcie lisiego ogona.


Thomas Astruc na swoim koncie na twitterze wstawił zdjęcie nowej bohaterki, która ma pojawić się w serialu ,,Miraculum:Biedronka i Czarny Kot''. Wyjawił także jej imię - Volpina z podpisem "una ragazza italiana w Parigi", co oznacza "włoska dziewczyna w Paryżu". Nazwa ''Volpina'' jest podobny do łacińskiego słowa przebiegły, co oznacza mniej więcej " przypominający lisa" lub "przebiegłość". Możemy z tego wnioskować, że kwami bohaterki będzie liskiem. W wyemitowanym odcinku, który przybliża nam historię od początku, wiemy, że miraculum liska, leży bezpiecznie w szkatułce zaraz obok zółtego miraculum. Nie wiadomo jeszcze w takim razie, kiedy zapowiedziana bohaterka dostała miraculum i w jaki sposób się to odbyło. 


Dnia 19 marca 2016 roku na kanadyjskim kanale Tele-Quebec został wyemitowany ostatni odcinek sezonu pierwszego pt. ,,Volpina''. Poznajemy nową uczennicę - Lilę, która jest w posiadaniu miraculum lisa, jednak nie ma przy niej kwami. Gdy zostaje upokorzona przez Biedronkę, zamienia się ona za pomocą akumy w superzłoczyńcę - Volpinę. 


ŻÓŁTE KWAMI

Żółte kwami również nie pojawiło się w piosence tytułowej, za to możemy zobaczyć należące do niej lub jego miraculum, które wygląda jak grzebyk do włosów.

Z racji wyglądu miraculum, myślę, że zasiedlające je kwami jest rodzaju żeńskiego, właścicielką jest lub będzie w przyszłości dziewczyna.


Domysły i teorie

Fani serialu doszli do wniosku, że żółte kwami będzie miało postać osy, a jego posiadaczką będzie Chloe. Powodem jest jej ubiór, biała bluzka z czarnymi paskami oraz żółty sweter, dodatkowo także dlatego, że w łazience Chloe widzimy lustro w ramce w plastry miodu, a ona sama jest ostra jak osa i uwielbia żądlić wszystkich dookoła. Uwaga będzie spoiler!

W odcinku, o którym wspomniałam już kilka razy wcześniej również pojawiło się miraculum należące do żółtego kwami. Jest to grzebyk do włosów w kształcie osy/pszczoły. Domysły się potwierdziły. Gdy szkatułka została ukazana po raz ostatni w odcinku, w środku  znajdowały się tylko dwa miraculum i jednym z nich był właśnie ten grzebyk. Nie wiemy w takim razie jeszcze, kto i kiedy otrzymał lub dopiero otrzyma miraculum osy/pszczoły.  


Jak Wam się podoba news? Chcielibyście aby pojawił się kolejny z następnymi informacjami i ciekawostkami?

53 komentarze:

 1. Super!!!!! Kiedy kolejne odcinki???????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Polsce prawdopodobnie następne odcinki będą emitowane dopiero kiedy skończą się powtórki ;)

   Usuń
  2. A kiedy dokładnie będą nowe odcinki w jakim miesiącu?

   Usuń
  3. Zgadzam się i podpisuje się pod pytaniem:)!

   Usuń
  4. 2 sezon ma być w maju 2017 r. ;-) ;-) ;-)

   Usuń
 2. Zrób następny post o Miraculum Biedronka i Czarny kot! Dużo się dowiedziałam np: jak Marinette zdobyła taką moc,ze może być Biedronką,i co to za inne Kwami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Youtube jest kanał Bojówka1302 i na nim są odcinki po koreanńsku i francusku z polskimi napisami.

   Usuń
  2. Na Youtube jest kanał Bojówka1302 i na nim są odcinki po koreanńsku i francusku z polskimi napisami.

   Usuń
  3. Oglondam bojówke i widziałam że mirakulum pawia jest w sejfie bez tych opisów ale one są odlotowe.!:D

   Usuń
 3. Jesteś niesamowita! Umieściłaś w tym poście wszystko! Po tej wyczerpującej lekturze jestem mądrzejszą w wiedzę fanką Biedronki ;* Chcemy więcej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już się robi następny news :D

   Usuń
  2. Elis prosze powiedz kiedy następne odc miraculum prosze błagam cie jesteś moją najlepszą internetową znaj :) napisz jeszcze to ,, Co by sie stało gdyby władca Ciem był dobry"Czy by niebyło biedronki i czarnego kota? czy by byli inni złloczyńcy? och ile ja mam pytań!!!

   Usuń
 4. Świetny post!!!
  Ciekawa jestem z kim będzie niebieskie Kwami?
  Proszę zrób więcej tak wspaniałych postów.:D
  pozdrawiam i sorki jak są błędy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiesz kim jest władca Ciem? Czy Marinette i Adrien go znają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Następny news będzie o Władcy Ciem :)

   Usuń
  2. Moim zdaniem władca ciem wygląda jak tata Adriena.

   Usuń
  3. ANONIMOWY NADE MNĄ MASZ RACJĘ TO OJCIEC ADRIENA A WCZEŚNIEJSZĄ POSIADACZKĄ BYŁA MATKA ADRIENA PIXY GIRL

   Usuń
  4. Thomas Astruc w jednym z wywiadów powiedział, że Pixi Girl nie ma nic wspólnego z serialem ,,Miraculum:Biedronka i Czarny Kot''...Pixi Girl jest to nadchodzący nowy serial firmy Zagtoon. To fani wymyślili teorię, że ta bohaterka jest związana z serią Miraculum....jej podobieństwo do bohaterów może wynikać z tego, że pracują nad nią osoby z tej samej firmy, przy której współpracy produkowany jest serial o Biedronce i Czarnym Kocie. :)

   Usuń
 6. Super! świetnie! wspaniale! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. lis to pewnie Alya

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie może być Alya, ponieważ posiadaczką tego miraculum pochodzi i mieszka we Włoszech, a Alya we Francji

   Usuń
  2. Tą postacią jest Lila (nie wiem jak się piszę) , która będzie ze Włoszech . Oglądałam odcinek w którym było, że jej super mocą jest iluzja i latanie . Lila jest bardzo zakochana w Adrienu co nie podoba się Marinette i ośmiesza ja ( za pomocą Miracula ) przed Adrienem. Więcej znajdziesz na yt na kanale Bojówka 1302 odcinek 24 tytuł ,,Volpina "

   Usuń
  3. Tą postacią jest Lila (nie wiem jak się piszę) , która będzie ze Włoszech . Oglądałam odcinek w którym było, że jej super mocą jest iluzja i latanie . Lila jest bardzo zakochana w Adrienu co nie podoba się Marinette i ośmiesza ja ( za pomocą Miracula ) przed Adrienem. Więcej znajdziesz na yt na kanale Bojówka 1302 odcinek 24 tytuł ,,Volpina "

   Usuń
  4. To niestety nie jest Lila to zwykły naszyjnik nie MIRACULUM. Skąd to wiem?
   Przyjrzyjmy się lepiej odc.24 zanim wchodzi do parku widzimy jak wychodzi z miejsca, jest nad nim powieszony diament. Oznacza to że jest to sklep z biżuterią. Tam kupiła ten naszyjnik wyglądający jak Miraculum by zaimponować Adrienowi. A gdy Biedronka się skapneła i powiedziała wszystko Adrienowi a Lila się załamała. Dostała Akume od WŁADCY CIEM i yglądała jak prawdziwa Volpina. Bardzo fajny post.

   Usuń
  5. To prawda. Książka była jej po to, by pokazać rysunek ozdoby jubilerowi, by ten odwzorował zawieszkę.
   jest jeszcze jeden dowód na to, że to nie jest Miraculum. Po założeniu nie pojawił się żaden/na Kwami.
   Oczywiście jest szansa, iż Lila dostanie prawdziwe. Wtedy się będzie działo! :D Ciekawe, czy biedronka i Lisica mogłyby się dogadać? :> Może Czarny Kot zauroczy się we Włoszce, a co za tym idzie - i Adriena. Oj, Marinet będzie miała nie lada wyzwanie, niestety... :/

   Usuń
  6. To prawda. Książka była jej po to, by pokazać rysunek ozdoby jubilerowi, by ten odwzorował zawieszkę.
   jest jeszcze jeden dowód na to, że to nie jest Miraculum. Po założeniu nie pojawił się żaden/na Kwami.
   Oczywiście jest szansa, iż Lila dostanie prawdziwe. Wtedy się będzie działo! :D Ciekawe, czy biedronka i Lisica mogłyby się dogadać? :> Może Czarny Kot zauroczy się we Włoszce, a co za tym idzie - i Adriena. Oj, Marinet będzie miała nie lada wyzwanie, niestety... :/

   Usuń
 8. Mnie chyba najbardziej zaskoczyło to że Plagg wie że Marinette to Biedronka

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie też zaskoczyła informacja, że Plagg wie, że biedronka to marinette. Skoro to wie to czemu nie powie tego adreinowi?
  Zrób jeszcze więcej tych wpisów

  OdpowiedzUsuń
 10. Kogo to nie zaskoczyło? Sama jestem w szoku! Ale pisz coś o drugim sezonie jak tylko będziesz coś wiedzieć! Chciałabym wiedzieć: Czy Biedronkami Czarny Kot odkryją swoją tajemnicę? Czy dowiemy się kim jest Władca Ciem? No i oczywiście kiedy drugi seon?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie nie zaskoczyło - na pewno wyczuł obecność Tikki w torebce Marinet, a resztę sobie dośpiewał ;) Pewnie nie mówił nic Adrienowi, bo to wredny kocurek, mimo, że służy dobru :3

   Usuń
 11. ja obejrzalam wszystkie odc. ktore na razie sa po polsku!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy wie ktoś od kiedy mają lecieć nowe odcinki na Disney Channel, podobno miały być od wtorku , ale nie ma ... Cy ktoś może się orientuje ?? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowe odcinki mają być od 11 kwietnia sprawdziłam na WIKIPEDI ENCYKLOPEDI INTERNETOWEJ tam pokazują kiedy będę odcinki do chyba 24

   Usuń
 13. Fajny post :) Tylko jedna uwaga : pisze się Nooroo ��✌

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wersji koreańskiej było tłumaczone jako NURU, później nie zmieniłam nazwy jak ukazał się francuski odpowiednik :)

   Usuń
  2. Zapis fonetyczny chyba jest dozwolony. Nie jest niczym złym polonizacja imion :)

   Usuń
 14. Nowy odcinek czyli 12 pojawi się 11 kwietnia

  OdpowiedzUsuń
 15. Lila (Volpina) nie ma miraculum. Gdy ukradła Adrienowi książkę zobaczyła lisicę i jej naszyjnik. Gdy Marinette ją śledzi (przed tym jak Lila idzie na spotkanie w parku z Adrienem) widać, że wychodzi ze sklepu jubilerskiego (nie jest napisane, że to właśnie taki sklep, ale widać oszlifowany symbol diamentu). Potem na ławce wyciąga ze zwykłego pudełka ten naszyjnik i go zakłada. Pudełko nie świeci się tak jak to Adriena czy Marinette. Kolejnym dowodem jest to, że akuma wlazła do tego naszyjnika, a jeżeli było by to możliwe to Władca Ciem mógłby takie wysłać do kolczyków Marinette. Poza tym ten gość co ma miraculum żółwia ma też kwami, a jak słusznie zauważyliście, Lisa go nie ma. Marinette też tak po prostu łamie ten naszyjnik, a w rzeczywistości mógłby on zostać uszkodzony na zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy anime będzie w polsce bo tam nie ma Adriena tylko jest Felix

  OdpowiedzUsuń
 17. Według mnie Miraculum osy ma matka Chloe ale istnieje możliwość że to ona co do miraculum pawia w 24 odcinku i hotel w Tybecie mi się wydaje że tam obecnie się znajduje matka Adriena

  OdpowiedzUsuń
 18. kiedy będzie drugi sezon?
  a poza tym to czy ktoś ma pomysł co się stało z mamą Adriena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A z mamą Chloe? O niej wiemy jeszcze mniej, a nawet nic.

   Usuń
 19. Jestem bardzo ciekawa reakcji Marinette i Adriena kiedy dowiedzą się kim są, oraz kiedy dokładnie będzie 2 sezon. Plagga można przekupić kawałkiem Camemberta, dlaczego Adrien tego nie zrobi, aby poznać tożsamość biedronki? Co się tak dokładnie stało z mamą Cloe i mamą Adriena, oraz kto dostanie inne Kwami? Co się stało w przeszłości, że Mistrz Fu tak powiedział? W jaki sposób Nooroo wszedł w posiadanie Gabriela Agreste (Władcy Ciem)? Oraz czy Lila dostanie PRAWDZIWE miraculum Volpiny (bo ten naszyjnik kupiła w sklepie jubilerskim, bo przyjrzała się książce, którą zabrała Adrienowi i przyjrzała się miraculom)? Wszystkie te pytania pochodzą z mojej głowy, które pojawiły się po obejrzeniu wszystkich odcinków Miraculum Biedronka i Czarny Kot. Przeczytałam też wszystkie inne posty - są super! :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Hihi, fenomenalne opisy ;) Wzbogaciłam się w biedronkową wiedzę ^^

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo lubię serial Biedronka i Czarny Kot. Mam nadzieję, że szybko pojawi się więcej informacji o serialu i o Miraculach i Kwami. Pozdrawiam Elis Se

  Ania
  PS
  Kiedy będzie nowy sezon?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5 września 2016 roku od poniedziałku do piątku 17:00 potwierdzone

   Usuń
 22. Świetny post,a ciekawostki są wspaniałe.Na pewno trzeba było spędzić dużo czasu nad nim,ale na pewno nie był stracony,ponieważ wpis jest super.
  http://ludmi234.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 24. No na pewno Władca ciem nie jest ojcem Adriena....

  OdpowiedzUsuń
 25. wladca ciem jest ojcem adriena

  OdpowiedzUsuń

ZACHĘCAMY DO UDZIELANIA SIĘ W KOMENTARZACH!